Flextec® 350XP/DLF-82 Ready-Pak MIG Welding System, 380 V/460 V/575 V, 3 Ph
Model: TTV748
Mfr. No.: K5335-1
Colour, sizing or style depicted in some photos may not be exactly as described.
Please check your product description carefully before placing your order.
0 In Stock
Ships in 11-14 days
Shipping times are based on information available at the time of order and are subject to change.
Includes
Manufacturer's Warranty
  • 3 Years
Voltage Input Power
380 V/460 V/575 V
Phase Input Power
3 Ph
Max. Rating
425A
Communication Technology
ArcLink
No. Of Driven Rolls
2 Rolls
Gun Bushing
Tweco #2-#4
Rated Output
350A @ 60%